Miłość nie jedno ma imię

Komu w drogę, temu ABS
czyli zajęcia praktyczne dla młodzieży 16+

 

Damian, uczeń II klasy technikum: "To była świetna lekcja. Zazwyczaj w czasie takich "akcji' chce mi się spać. Na takie zajęcia chętnie poszedłbym jeszcze raz."

Paulina, uczennica II klasy technikum: „Warto było wziąć udział w tej lekcji. Nie czułam się źle, bo widać było, że przygotowano ją z myślą o nas."

"Z całą odpowiedzialnością mogę polecić i zarekomendować projekt fundacji „Czyste Serca” dotyczący profilaktyki przedwczesnej inicjacji seksualnej. Zajęcia prowadzone są w sposób angażujący i ciekawy, z wykorzystaniem różnych metod pracy. Dużym atutem jest dostosowanie sposobu przekazu do stylu komunikowania się współczesnej młodzieży (film, muzyka, animacja), a także wykorzystanie humoru. Nie są to zajęcia „moralizatorskie”, ani czysto informacyjne, techniczne. Ten typ przekazu bowiem do młodych nie trafia. Zajęcia obok informowania o realnych zagrożeniach, oddziałują na warstwę emocjonalno – motywacyjną: zachęcają, prowokują do refleksji, poruszają, wzruszają. Odnoszą się do tego elementu osobowości młodego człowieka, która w jego sytuacji rozwojowej dominuje i ma największy wpływ na realne zachowanie. Psycholog w Gimnazjum we Wrocławiu